info@dcs.uni-pannon.hu

Híreink

Elérhetőek a 2018/19-es tanév őszi projekt labor témái.

[English version for MSc students]

Őszi témák:

• MAT: témakiírások itt találhatók.
  • RSZT: témakiírások itt találhatók.
  • VIRT: témakiírások itt találhatók.

Cél:

Csoportmunka keretében egy teljes fejlesztési folyamat végrehajtása: a tervezéstől a megvalósításon át a tesztelésig el kell jutni a félév során. Mindenképpen működő, kész rendszert kell a félév végén bemutatni. MSc-s hallgatóknak (nappalin és levelezőn is) angolul kell leadni mindent.

Követelmények:

1. Feladatok "beszerzése": konzulens keresése, csoportok megalakítása. A csoportok tipikusan 3 főből állnak, ettől indokolt esetben a konzulens eltérhet (min 2 fő, max 4 fő). Lásd a fenti témákat.
  2. Feladatkiírások leadása. A feladatkiírást a hallgatókkal egyeztetve a konzulens készíti el. Az egy oldalas feladatkiírásokat dr. Heckl Istvánhoz kell kinyomtatva, a konzulens által aláírva eljuttatni (I épület I918. szoba, illetve az I922 tanszéki adminisztráció). Határidő: szeptember 15, 12:00. A feladatkiírásnak tartalmaznia kell
        - a feladat címét,
        - a feladat rövid leírását,
        - a megvalósítandó részfeladatok listáját,
        - a csoport névsorát (név, NEPTUN-kód),
        - a konzulens nevét és aláírását.
  3. Jelentkezés a moodle rendszerbe (http://oktatas.mik.uni-pannon.hu/ ).
    Határidő: szeptember 15, 12:00.
  4. Az első munkaszakasz dokumentációjának leadása a konzulensnek, illetve az elektronikus változat feltöltése a moodle szerverre. A dokumentáció tartalmazza a projekt munkatervét, a feladatok részletes specifikációját, a munka felosztását a csoporton belül, valamint az ebben a szakaszban elvégzett munka leírását. Tipikus terjedelem: 15-20 oldal.
    Határidő: október 9, 12:00
  5. Az első munkaszakaszt lezáró előadás. Az előadás során ismertetni kell az feladatot, a tervezett megoldási módot, a munkatervet, valamint az eddig elvégzett munkát. A megjelenés kötelező, minden hallgatónak értékelni kell az elhangzott előadásokat.
    Időpontja BSc: október 12,  10:00-16:00.
    Időpontja MSc nappali: október 12,  8:00-10:00.
    Időpontja MSc levelező: október 13,  8:30-11:40.

Helyszín: lásd órarend.
  6. A második munkaszakasz dokumentációjának leadása a konzulensnek és feltöltése a moodle rendszerbe. A dokumentáció tartalmazza a projekt során elvégzett munka leírását, az elkészült alkalmazás részletes dokumentációját.  Tipikus terjedelem: 40-60 oldal.
    Határidő: december 3, 12:00.
  7. A második munkaszakaszt lezáró előadás.  Az előadás során ismertetni kell az elvégzett munkát és az elért eredményeket.
    A megjelenés kötelező. Az előző beszámolóhoz hasonlóan minden hallgató értékelni fogja az elhangzott előadásokat.
    Időpontja BSc: december 7, 8:00-13:30.
    Időpontja MSc nappali: december 7, 13:00-15:00.
    Időpontja MSc levelező: december 8, 8:30-11:40.
    Helyszín: lásd órarend.

A tárgy félévi időbeosztását (konzultációk) a hallgatók a konzulenssel egyeztetik.