Témakiírások

Feladat leírása: Tető, homlokzati, járó felületek optimális lefedésének modellezése és szimulációja tipikus felületi struktúrák meghatározásával. Lényegi kérdés: milyen (alap) termékméretek (egy, esetleg több) lehetnek optimálisak - adott peremfeltételeket figyelembe véve - a különféle struktúrájú felületeken, maximális helykihasználtság érdekében. Mivel a lefedendő terület sokféle lehet, ezért statisztikai számításokkal, matematikai modellek megalkotásával kell feltárnunk a meghatározó befoglaló méreteit. A feladat megoldására (elsősorban) heurisztikus kereső eljárásokat (genetikus algoritmusok, meta-heurisztikus megoldók) szükséges kifejleszteni, ahol azonosítjuk a releváns célfüggvényeket: minimalizáljuk a le nem fedett területet, de akár egyéb szempontok is fontosak lehetnek (pl. minimalizálni az anyagveszteséget, a vágásokat, a lerakási költséget, stb.).

Témavezető: Dr. Süle Zoltán

Elérhetőség: