Témakiírások

Leírás: A mobil munkaerő menedzsment lényege, hogy több csapat munkás mozog egy területen belül, különböző taszkokat (feladatokat) hajtva végre. Örökli az utazóügynök (Travelling Salesman) és jármű útvonaltervezés (Vehicle Routing Problem) problémákból a gráfok bejárását és a földrajzi elhelyezkedés kiaknázását, de ütemezési aspektusa is van a végrehajtandó taszkokat által. Ezért vezet a mobil munkaerő rendkívül nehéz optimalizálási problémákhoz: el kell dönteni, hogy az egyes munkacsapatok milyen sorrendben, honnan hova utazzanak, mely feladatokat hajtsák végre, és mindezt milyen időzítéssel. Már az is értékes tudás lehet, ha egy meglévő megoldást, vagyis tervet kis mértékben módosítva javítani tudunk, ezt lokális optimalizálásnak hívjuk. A hallgató feladata az, hogy különböző lokális optimalizálási stratégiákat implementáljon, teszteljen és hasonlítson össze különböző szempontok szerint, mint az erőforrásigény és a javulás elért mértéke.

Projektvezető: Éles András

Elérhetőség: , I. 907.